عکاسی صنعتی

عکس صنعتی چگونه تعریف میشود

به طور گسترده در اذعان عمومی عکاسی صنعتی با عکاسی از کارخانه و محیطهای صنعتی و کارگاهی شکل و فرم خاص خود را پیدا میکند.
صنایع همیشه پشتوانه محکم و استواری برای یک ساختار اقتصادی کلان کشور است. صاحبان صنایع از ابتدای احداث یک واحد صنعتی تا به تولید رساندن و توسعه آن واحد صنعتی رنج و زحمات زیادی را متحمل می‌شوند.
استفاده تبلیغاتی مناسب از عکس صنعتی برای صاحبان صنایع ارزش بالایی دارد. لذا استفاده از عکاسان حرفه‌ای و با سابقه نقش به سزایی دارد. یک عکاس صنعتی در کل نگاهی همسو با یک صنعتگر دارد. او با استفاده از دانش عکاسی و خلاقیت خود این همگرایی را به نحو احسنت در اختیار صنعتگر قرار میدهد. عکس صنعتی میبایست از شاخص‌های زیبایی شناسی برخوردار باشد. تصاویر باید به خوبی نشانگر عظمت، سختی و دانش آن واحد صنعتی باشند. عکاسی کارخانه کاری است. که بدون دانش فنی و تخصص نمیتوان به آن پرداخت و نتیجه مطلوب را به دست آورد.

تعامل دولت و عکاسان صنعتی

صنایع دولتی مسئولیت عظیم و مهمی در صنایع کشور دارند. متاسفانه شاهد هستیم که همکاری بخش دولتی با عکاسان صنعتی حرفه‌ای بسیار کمرنگ است. عدم همکاری با عکاسان حرفه‌ای و با سابقه به دو دلیل در جریان است.
ناآگاهی برخی مدیران از نقش و اهمیت یک عکس صنعتی در کسب بازار و جذب سرمایه دلیل اول است.
دلیل دوم هم درست عمل نکردن عکاسان در معرفی صحیح عکاسی صنعتی به مدیران است.
متاسفانه بارها میبینیم. مدیران صنایع و به خصوص مسئولان روابط عمومی سازمانها. ندانسته و با استفاده از عکاسان آماتور و غیر حرفه‌ای، ضربه بزرگی به کسب بازارهای بهتر و جذب سرمایه گذاران جهانی زده‌اند. شعار حمایت از تولید ملی دارای شاخه‌های فراوانی است که یکی از مهمترین آنها تولید محتوای درست و حرفه‌ای از این تولیدات ملی می‌باشد.
البته همیشه هم اینگونه نبوده است و به خصوص در بخش خصوصی مدیران لایق و کارآمدی هم هستند که استفاده از یک عکاس حرفه ای را جزو مهمترین اولویت‌های ارتباطات جمعی مجموعه تحت مدیریت خود میدانند.
یک عکس صنعتی صحیح اوج ترکیب هنر و صنعت در عکاسی حرفه‌ای است. یک عکس صنعتی مناسب با شناخت عکاس از نور، ترکیب بندی، تکنولوژی و صنعت بدست می‌آید. همه اینها دست به دست یکدیگر داده تا یک عکس زیبای صنعتی خلق شود. عکاسی از صنایع نفت و گاز، عکاسی از پالایشگاه، عکاسی از صنایع پتروشیمی، عکاسی از نیروگاه ها، عکاسی از سدها، عکاسی از پروژه‌های راه سازی، کشتی سازی و غیره همگی احتیاج مبرمی به یک عکاس خبره صنعتی دارند.

تماس با ما

تلفن همراه

تلفن استدیو

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

اینستاگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها